SEO-Optimization -Image
RAPIDSEO ILE

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu bilinen kısa adıyla SEO (Search Engine Optimization), internet sitelerinin arama motorları tarafından daha kolay ve etkili biçimde anlayabilmesi ve sıralayabilmesini sağlamaktadır. Arama motorlarının algoritmasına göre farklı teknikler ve uygulamalar kullanılarak web sitelerinin ilgili anahtar kelimeler arasında sıralanmasıdır. Son yıllarda adeta bir ihtiyaç haline gelen SEO, kurumsal veya kişisel tüm web sitelerinin internet arama motorlarında görünür kılınması için önemli bir hizmettir.

Dijital pazarlamanın bir alt kolu olarak tanımlanan SEO, hedeflenen anahtar kelime üzerinden, web sitesinin arama motoru tarafından rahat algılanmasını sağlayarak web sitesinin ilk sırada kendiliğinden önerilmesini sağlamaktadır. Dijital ajanslar tarafından sunulan bu hizmetler özellikle internetin yaygınlaşmasını ardından birçok kurumsal firma tarafından da yapılmaktadır.

RAPIDSEO ILE DAHA ÇOK KAZANIN

SEO Yönetimi Nasıl Yapılır?

Search Engine Optimization kısa adıyla SEO, ilk defa 2006 yılında Rohit Bhargava tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bhargava yayımladığı makalesinde SEO kavramından bahsederek, beş maddelik bir liste ile SEO’nun temellerini atmıştır. Kısa sürede yaygınlaşan kavram günümüzde kişisel ve kurumsal web sayfalarının arma motorlarında ilk sırada yer edinmesi için kullanılmaktadır.

SEO yönetimi temelde en hızlı ve pratik yollarla popülaritenin arttırılmasıdır. Tüm dünyada en yaygın kullanılan internet arama motoru Google’da kullanıcıların herhangi bir anahtar kelimeyle yaptığı aramada web sitesinin reklam teknikleri kullanılmadan ilk sırada yer alması iyi bir SEO yönetimi ile mümkündür. Google SEO ayarları ve algoritması sürekli değişen ve gelişen bir yapıya sahip olduğu için SEO konusunda profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Anahtar Kelime Odaklı Güncel SEO Teknikleri
Detaylı Analiz ve Raporlama
Çalışma sonucu ziyaretçi kontrolü ve Dijital Pazarlama Yöntemleri
SEO-Analytics-Image
Ücretsiz Site Analizi

Sitenizi Ücretsiz SEO Analizi yaparak sizlere bilgi verelim

Kullanılan SEO Yöntemleri

Temel SEO İşlemleri Nelerdir?

İnternet sitesi üzerinde yapılacak birkaç önemli dokunuş sitenin görünürlüğünü kısa sürede yükseltecektir. SEO işlemleri üç farklı temel başlık altında incelenebilir. Bu işlemleri aşağıdaki şekilde inceleyebiliriz:

Link-Building-Icon

On page SEO, site içi düzenlemeler yapılarak arama motorunun algoritmasına göre düzenlenmesini ifade etmektedir. Site içi düzenlemelerde tüm kategori ve sayfaların kullanıcılara göre düzenlenmesi site içi SEO ile mümkündür.

Keyword-Research-Icon

Site dışı SEO daha karmaşık farklı tekniklerle uygulanmaktadır. Site içeriğiyle ilgili dış linklemeler sayesinde sitenin alakalı alanlarda da görünümü sağlanmaktadır. RapidSEO ile Piramit Linkleme sayesinde sitenizi Google sıralamalarında yükseltebilirsiniz.

Traffic-Analytics-Icon

Bu yöntem oldukça riskli ve onaylanmamış bir yöntemdir. Arama motorlarını manipüle etmeye yönelik yapılan bu işlemler onaylanmadığı için sitenin tamamen indekslerden çıkarılmasına neden olabilir. Bu yöntem tavsiye edilmez. Bu yöntemde; anahtar kelime yığınları, ikiz sayfalar, otomatik makaleler vb. yanıltmaya yönelik teknikler yaygın olarak kullanılmaktadır.

SEO ile Daha Fazla Organik Trafik İstiyor musunuz?

Sunduğumuz SEO Paketleri ile sitenize daha fazla organik hit çekebilirsiniz. Bunların dışında Aylık veya Yıllık SEO Danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak siteniz için sürekli ve kalıcı yükselme garantisi veriyoruz.

ONLINE MARKETING

ORGANİK SEO TEKNİKLERİ

Web sitesi içinde ve dışında yapılacak bazı doğal dokunuşlar sitenin bulunabilirliğini ve arama motorları tarafından önerilen ilk alanlardan olması için SEO işlemleri mutlaka kullanılmalıdır. SEO’nun temel prensibi temel olarak kullanıcılara ve müşterilere çevrimiçi olarak en alakalı, doğru ve güvenilir sonuçları sağlamaya odaklanmaktadır. Bu, sıralamanız ne kadar yüksek olursa, pazarladığınız hizmet, marka ve ürün için daha güvenilir ve bulunabilir olursunuz. Ancak, birçoğunuz hala SEO’nun sizin için gerçekten neler yapabileceğinden şüphe ediyor olabilirsiniz. Bu endişeleri gidermek için işletmeniz için SEO hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.